Kokybiški SEO tekstai – kaip parašyti

Kokybiški SEO tekstai. Kad parašyti tekstą ar straipsnį nėra sudėtinga gali pasisakyti kone kas antras. Tačiau kaip parašyti kokybišką tekstą dėl SEO rezultatų, greičiausiai, kad sugebėtų ne visi pasisakantys dėl lengvai įgyvendinamo proceso. SEO tekstai atneša nemažai naudos, jei šie yra „draugiški” paieškos sistemoms. Jų dėka, Jūsų paslaugų ar prekių ieškantys internautai susidomės tekste ar straipsnyje pateikta informacija. Tačiau naudinga atminti, kad „draugiškas” tekstas nereiškia, kad jį reikia dėlioti būtent robotams – paieškos botams. Štai šioje situacijoje ir atsiranda skirtumas, trypčiojimas vietoje su tekstais robotams ir nauda, kurią duoda kokybiški tekstai.

Kokybiški SEO tekstai

kokybiški seo tekstai

Kaip rašyti SEO tekstus

Greičiausiai jau esate susipažinę su informacija, kas yra paieškos sistemų robotai/botai?! Jie, kiekvieną internetinėje platybėje patalpintą tekstą ar straipsnį paverčia skaičiais, kurie bendrame algoritme yra pateikiami informacijos ieškantiems. Tai begalinė įvairių simbolių seka, kurią atranka beveik dirbtiniu intelektu tapusi paieškos sistema. Tad, jei Jūsų pateikiamas tekstas yra kokybiškas akivaizdu, kad jis „patiks” ne tik paieškos robotams, bet ir vartotojams. Tad rašyti kokybiškus SEO tekstus yra naudingiau, nei „štampuoti” vienos tematikos informaciją N jų kiekyje. 10 kokybiškų SEO tekstų gali atstoti 50 ar net šimtą „prištampuotų”. Tad svarbu žinoti kaip parašyti kokybiškus SEO tekstus.

Naudinga pasidomėti:

Rašykite SEO tekstus aktualiomis temomis

Svarbu atminti, kad minties, bandyti apgauti paieškos sistemos algoritmą reikėtų atsisakyti norint sutaupyti brangaus laiko. Pavyzdžiui, antraštėje skelbiant apie parduodamus batus, bet tekste bus minima kas kita, sportas, traumos ir t.t. Jei skelbiatės rašantys apie konkretų daiktą ar paslaugą, tai ir mintys tekste turėtų lietis apie juos. Kitaip įmanoma realybė, galima prarasti reitingus, kurie buvo auginti kelių kokybiškų tekstų. Rašant tekstus svarbi yra informacija jame, todėl galvokite ne apie tai kaip paieškos robotai jį indeksuos, bet apie vartotoją, kuris apsilankęs SEO tekste norės sužinoti svarbią informaciją. Jūsų teksto kokybę vertina dvi šalys: paieškos robotai ir vartotojai. Nekokybiški nesulaukia tokios sėkmės, kaip kokybiški.

Prieš straipsnį sudėliokite trumpą santrauką

Kaip ir šiame tekste ar SEO straipsnyje, kaip jį bepavadintume, visada pradžioje sudėliokite trumpą santrauką. Joje trumpai ir keliais sakiniai apibūdinkite tai kas bus paliesta tekste ir kokią informaciją gaus ją skaitantys lankytojai. Jei jau esate numatę raktines frazes, kurios bus aprašomos SEO tekste, tai ir santraukoje ir teksto pavadinime jos privalo atsispindėti nepersistengiant jų kiekiu.

Nuorodos su raktinėmis frazėmis

Kadangi paieškos robotai/botai yra arti dirbtinio intelekto lygio, ne visada naudinga aktyvioje nuorodoje žymėti būtent raktinę frazę. Pavyzdžiui, paimkime frazę, kad ir SEO straipsnių talpinimas ir jame pažymėkime nuoroda tik žodį talpinimas. Toks nuorodos žymėjimas nėra blogai dėl kelių priežasčių.

  • Jei savo rašomame SEO tekste dažniau vartojate žodžius tekstai, tekste, tekstų ir kitų atitikmenų, tai paieškos robotai labiau šią nuorodą traktuos kaip tekstų talpinimą;
  • Jei tekste minėsite straipsnius, straipsnių, straipsniais ir kitais talpinamais atitikmenims, tai algoritmas nuorodą sustiprins kaip SEO straipsnių talpinimo nuorodą. Ir nebūtina aktyvinti nuorodos su pilna raktine fraze.

Raktinių frazių dažnis tekste/straipsnyje

Svarbu atminti nuo pradžių, kad tekste nereikėtų piktnaudžiauti raktinėmis frazėmis ir jas minėti kiekviename sakinyje ar net kas antrame. Paieškos sistema nėra „kvaila”, jos nereikia įtikinėti, kad rašote būtent apie tai, kokie raktažodžiai yra pateikiami tekste. Jų pakanka vos 2-3 ar net nė vieno, jei naudosite panašius atitikmenis. Pavyzdžiui, tas pats raktažodis: SEO straipsnių talpinimas. Nebūtina šio raktažodžio minėti ištisai ir vientisai. Galima panaudoti nedideles gudrybes, kurių variacijos patinka ir robotukams. Galima rašyti apie talpinamus SEO straipsnius vienoje ar kitoje platformoje ar straipsnių kataloge. Talpinami SEO straipsniai gali būti apibūdinami kaip paslauga ir veiksmas, todėl bendras teksto kontekstas ir yra apie tai, kokią žinią norite pranešti skaitytojui – SEO straipsnių talpinimas. Nepamirškite, kad į SEO tekstą talpinsite ir vaizdinius failus. Todėl juose galima pridėti „ALT” žymą – raktažodį su norima Jums fraze. To pilnai pakaks maksimalaus rezultato išgavimui iš kokybiško teksto.

SEO straipsnyje atsakykite į lankytojų klausimus – D.U.K.

Jei prekės ar paslaugos kelia daugiau nei kelis klausimus yra akivaizdu, kad apsilankę Jūsų informaciniame SEO tekste vartotojai norės gauti daugiau atsakymų nei į vieną klausimą. Todėl nepatingėkite po sakinį ar du pridėti atsakymus į klausimus, kurie galėtų kilti ir Jums pradėjus skaityti straipsnį. Jei tai atliksite kokybiškai, SEO tekstą paieškos sistema traktuos kaip itin tinkamą vartotojams, todėl jis gali būti pakylėtas net į paieškos TOP 1-3 poziciją. Tai reiškia, kad jis sulauks ne tik robotų dėmesio, bet ir skaitytojų, kurie ieško būtent tokios informacijos kurią ir atvaizdavote savo tekste.

Kaip rašyti SEO tekstus – profesionalai parašys kokybiškiau

Rinkoje galima sutikti begales rašytojų. Tik vieni yra net žurnalistikos išsilavinimą baigę, o kiti dar tik pradedantys atsipalaiduoti nuo dar prieš kelias dienas laikytus valstybinius egzaminus gimnazijoje. Ne, ne, jokiu būdu tai nėra blogai, kad rašo abiturientai. Jų tarpe galima rasti itin talentingų ir gabių, tačiau kaip iš daugumos atrasti tą „deimančiuką/-ę”. Todėl kokybiškus SEO tekstus ar straipsnius visada, su aukščiausia kokybe parašys savo darbą išmanantys profesionalai. Be to, jei patys mokate rašyti kokybiškai, kas kontroliuoja Jūsų kuriamą ar stiprinamą veiklą? Juk geriausią savo energiją atiduodate tekstui, ne darbui, kuris turėtų nešti Jums naudą, pajamas bei uždarbį. Nebent tai ir yra SEO tekstų rašymas.

Taigi, parašyti kokybišką SEO straipsnį dar nėra pabaiga, jį privalu kažkur patalpinti, štai čia ir atsiranda daugybė niuansų, spėlionių bei abejonių – StraipsniuTalpinimas.lt

About the author